Warszawa

TERMIN: 26.05.2013

SPOTKAJMY SIĘ:

O GODZINIE 12.00

KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE (POMNIK KOPERNIKA)

PRZEJDZIEMY:

KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE, MIODOWA, SENATORSKA, WIERZBOWA, PL. PIŁSUDSKIEGO

FINAŁ:

PIKNIK RODZINNY W OGRODZIE SASKIM

HASŁO:

KIERUNEK: RODZINA


 Wielkimi krokami zbliżamy się do największego rodzinnego wydarzenia w stolicy. W najbliższą niedzielę – 26 maja – ulicami Warszawy, już po raz VIII, przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Jak co roku będzie radośnie i kolorowo. Nie zabraknie niespodzianek dla mam z okazji ich święta. Warszawiacy spotykają się o godz. 12.00 pod Pomnikiem Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Marsz zakończy się Piknikiem Rodzinnym w Ogrodzie Saskim.

Warszawski Marsz dla Życia i Rodziny będzie jednym z ponad 100, które w ostatnią niedzielę maja przejdą ulicami polskich miast. W tym roku wspólne hasło marszów brzmi: „Kierunek: Rodzina”. – Nasze hasło to swego rodzaju drogowskaz zarówno dla nas samych, jaki i dla decydentów. Dla nas, byśmy w życiu codziennym pamiętali, że to rodzina powinna być priorytetem naszych działań i decyzji, bo z nią związane jest dobro i szczęście naszych dzieci i nas samych. Dla decydentów, ponieważ to przede wszystkim oni, w myśl 18 art. Konstytucji, powinni  otoczyć instytucję rodziny opieką i ją chronić. Stąd nasze postulaty związane z koniecznością wdrażania polityki prorodzinnej – tłumaczy Anna Borkowska-Kniołek, rzeczniczka Marszów.
 
Na Marsz zaproszeni są wszyscy, dla których rodzina jest najważniejsza.  - Marsz  dla Życia i Rodziny jest radosnym świętem. Tworzymy wspólnotę ludzi, dla których wartości rodzinne są ważne. Rodzina to wartość, dla której warto wyjść z domu by ją promować i dać wyraz swoim poglądomprzekonuje Jarosław Kniołek, organizator warszawskiej imprezy.
 
Organizatorzy zapewniają, że zarówno na Marszu, jak i podczas Rodzinnego Pikniku, będzie wiele atrakcji. – Będziemy maszerowali przy dźwiękach tradycyjnej muzyki szkockiej wygrywanej przez dudziarzy z orkiestry Pipes and Drums oraz przy dźwiękach orkiestry dętej z Wołomina. Nie zabraknie również niespodzianek dla dzieci. Będzie mnóstwo balonów, gigantyczne bańki mydlane oraz skaczący szczudlarze  – wymienia Jarosław Kniołek.
 
Małżeństwa uczestniczące w Marszu zaproszone będą do skorzystania z oferty Fundacji Kibicuj Rodzinie, jaką stanowią multimedialne warsztaty małżeńskie – „Nawigacja w Rodzinie” - których celem jest wzmocnienie więzi rodzinnych. Rezerwacji można dokonać na stronie rezerwacja.kibicujrodzinie.pl.
 
Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny zbiega się z Dniem Matki, będzie  to również okazja by świętować z mamami ten radosny dzień. Stąd panie w stanie błogosławionym otrzymają dla swoich jeszcze nienarodzonych pociech, ale już obecnych wśród nas, body z logiem Marszu.  Niebagatelnym prezentem dla mam, będzie projekt ustawy o bonie wychowawczym, który został zaprezentowany podczas kwietniowego Kongresu Polskiej Rodziny.
 
Piknik Rodzinny to tradycyjnie gry i zabawy dla dzieci. Nie zabraknie dobrej muzyki. Wystąpią zespoły z Mazowieckiego Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej, a o godzinie 15.00 rockowy zespół SrtonaB.
 
Piknik będzie także okazją do zapoznania się z działalnością organizacji prorodzinnych, kulturalnych i młodzieżowych, takich jak: Fundacja Narodowego Dnia Życia, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, Wydział Nauk o Rodzinie UKSW, Instytut Świętej Rodziny, Fundacja Pomoc Rodzinie, Katolicki Ośrodek Adopcyjny, Domowy Kościół i Fundacja Kibicuj Rodzinie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży,  Stowarzyszenie Katolickiej Młodzieży Akademickiej, Dobre Miejsce, sklep Chrześcijańskie Granie.
 
Marsz dla Życia i Rodziny to również imprezy towarzyszące.
25 maja - "Ojcostwo dzisiaj - powołanie, zadanie, wyzwanie!" - spotkanie z udziałem ekspertów, info:http://www.dobremie.webd.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=503:ojcostwo-dzisiaj-powoanie-zadanie-wyzwanie-&catid=18:w-dobrym-miejscu
 
26 maja - film "Heniek" - Opowieść o tym, czy warto poświęcać przyjaźń, lojalność i uczciwość dla pieniędzy oraz o tym czy zemsta jest naprawdę słodka. info:http://www.dobremie.webd.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=495:dobre-kino-prezentuje-film-qheniekq&catid=18:w-dobrym-miejscu
 
1-31 maja – wystawa "Kościół Niezłomny. Fotografie Jerzego Fedorowicza" - wystawa IPN z Białegostoku, info:http://www.dobremie.webd.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=489:wystwa-ipn-qkocio-niezomny-fotografie-jerzego-fedorowicza&catid=21:wystawy&Itemid=19
 
16 czerwca - koncert Magdaleny Frączek z Zespołem Love Story w warszawskich Hybrydach -Koncert będzie promował nową płytę zatytułowaną „Effata”.
 
Marsz dla Życia i Rodziny został objęty honorowym patronatem JE kard. Kazimierza Nycza, Metropolity Warszawskiego oraz JE abp. Henryka Hosera, Ordynariusza Diecezji Warszawsko – Praskiej.
 
----
Organizatorzy Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie:
Warszawski Marsz organizowany jest przez Fundację Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia, SKMA, KSM, Centrum Kultury „Dobre Miejsce”, Domowy Kościół Diecezji Warszawsko – Praskiej, Ruch Światło – Życie Diecezji Warszawsko – Praskiej, Kibicuj Rodzinie, Chrześcijańskie Granie, Fundacja Dobra Kultura, Wydział Studiów nad Rodzina UKSW, Instytut Św. Rodziny,  Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Warszawskiej, Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Warszawsko – Praskiej, Michał Kondrat.

Patroni medialni Marszu dla Życie i Rodziny:

TVP1, Tygodnik katolicki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, Polonia Christiana, „Nasz Dziennik”, wPolityce.pl, PCh24.pl, DEON.pl,  Wiara.pl, Fronda.pl, Rebelya.pl, IMF.pl, Radio Wnet.pl, Radio Warszawa.

Zapraszamy również do pobrania zaproszenia video na warszawski Marsz dla Życia i Rodziny.
Foto relacja z ubiegłorocznego Marszu dla Życia i Rodziny do pobrania w naszym biurze prasowym.
 


 

 

 

 
 

 

Kontakt:

Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie.

ul. Wilcza 8 / 19
00-538 Warszawa
tel./fax +48 (22) 401 06 24
email: biuro@marsz.org

Jaroslaw Kniołek

tel.+48 791 240 375
email: jarek@dzienzycia.pl

Zobacz film


Materiały archiwalne - Marsz dla Życia i Rodziny 2012

 

Gdzie Maszerujemy

Newsletter

Zapisz sie na newsletter. Będziesz otrzymywać od nas aktualne wiadomości o naszych działaniach - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową.