Warszawa

TERMIN: 1 CZERWCA 2014 

SPOTKAJMY SIĘ:

O GODZINIE 15.00

PLAC TRZECH KRZYŻY

PRZEJDZIEMY:

PLAC TRZECH KRZYŻY, NOWY ŚWIAT, KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE, PLAC ZAMKOWY

FINAŁ:

KONCERT RODZINNY NA PLACU ZAMKOWYM

HASŁO:

RODZINA OBYWATELSKA. RODZINA, WSPÓLNOTA SAMORZĄD

 


Wielkimi krokami zbliżamy się do największego rodzinnego wydarzenia w stolicy. W niedzielę – 1 czerwca – ulicami naszego miasta, już po raz dziewiąty, przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Jak co roku będzie radośnie i kolorowo. Nie zabraknie niespodzianek dla dzieci z okazji ich święta. Spotykamy się o godz. 15.00 na pl. Trzech Krzyży. Marsz zakończy się koncertem na pl. Zamkowym.
 
Warszawski Marsz dla Życia i Rodziny będzie jednym z ponad 120, które pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina - wspólnota - samorząd” przejdą ulicami polskich miast. – przed nami jesienne wybory samorządowe. Dlatego w tym roku, zwracamy uwagę, że rodzina jest jednym z najważniejszych zasobów wspólnoty lokalnej i samorządu. To w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonowały w lokalnej wspólnocie. Z jednej strony zachęcamy rodziny do angażowania się w sprawy lokalnej wspólnoty. Z drugiej przypominamy, że samorząd ma wpływ między innymi na kulturę, edukację i bezpieczeństwo – wymiary życia społecznego, które bezpośrednio dotykają rodziny. Warto analizować programy i postulaty osób, które chcą sprawować władzę w instytucjach samorządu terytorialnego właśnie pod kątem rozwiązań służących pomyślności rodziny – tłumaczy Anna Borkowska-Kniołek, rzeczniczka Marszu.
Na Marsz zaproszeni są wszyscy, dla których rodzina jest najważniejsza.  - Marsz  dla Życia i Rodziny jest radosnym świętem. Tworzymy wspólnotę ludzi, dla których wartości rodzinne są ważne. Rodzina to wartość, dla której warto wyjść z domu by ją promować i dać wyraz swoim poglądom – przekonujeBorkowska-Kniołek
 
Organizatorzy zapewniają, wiele atrakcji. – Będziemy maszerowali przy dźwiękach tradycyjnej muzyki szkockiej wygrywanej przez dudziarzy z orkiestry Częstochowa „Pipes and Drums”. Nie zabraknie również niespodzianek dla dzieci z okazji ich święta. Będzie mnóstwo balonów, gigantyczne bańki mydlane, wiatraczki. Dla wszystkich zmotoryzowanych rodzin specjalne naklejki na auto „Jadę z rodziną” –wymienia rzeczniczka Marszu.

 

Podczas koncertu finalizującego wydarzenie nie zabraknie dobrej muzyki. Dla dzieci przewidziano występ artystów z popularnego programu telewizyjnego „Ziarno”, a dla rodziców zaśpiewa chór – Uwielbiamy.com - składający się z blisko 40 muzyków. Organizatorzy zapowiadają wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. – Ponadto tradycyjnie mamy w stanie błogosławionym otrzymały dla swoich jeszcze nienarodzonych pociech, ale już obecnych wśród nas, body z logiem Marszu – zapewnia Borkowska-Kniołek.

Organizatorzy Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie:
Warszawski Marsz organizowany jest przez Fundację Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia, Domowy Kościół Diecezji Warszawsko-Praskiej, Centrum Kultury „Dobre Miejsce”, Ruch Światło – Życie Diecezji Warszawsko – Praskiej, Fundację Kibicuj Rodzinie, Gnyszka Fundraising Advisors, Stowarzyszenie Koliber, Wydział Studiów nad Rodzina UKSW, Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Warszawskiej, Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Warszawsko – Praskiej, Stowarzyszenie Katolickiej Młodziezy Akademickiej, Sklep Chrześcijańskie Granie.

Partnerzy Marszu Warszawskiego:
Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, Bracia Tyszka - magazynowanie transport logistyka, Firma Yeti, Pytaki.pl, Marcin Królak

Patroni medialni Marszu dla Życie i Rodziny:
TVP1, Telewizja Republika, Tygodnik katolicki „Niedziela”, Gość Niedzielny, Tygodnik W Sieci, Polonia Christiana, "Nasz Dziennik”, wPolityce.pl, PCh24.pl, DEON.pl,  Fronda.pl, Rebelya.pl, Radio Warszawa, Radio Wnet.pl.
 

 

 
 
    

 

 
 
          
       

 

 
 
          
     


Kontakt:


Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie.
ul. Nowogrodzka 42/3
00-695 Warszawa
tel./fax +48 (22) 629 11 76
email: biuro@marsz.org

Łukasz Woźniak

tel.+48 791 24 03 99
email: lukasz@centrumzyciairodziny.org

Sylwia Zborowska

tel.+48 694 694 240
email: sylwia@centrumzyciairodziny.org


Obejrzyj spot wideo:

 

Pobierz plakat Marszu:

  


Materiały archiwalne - Marsz dla Życia i Rodziny 2013


Materiały archiwalne - Marsz dla Życia i Rodziny 2012

Gdzie Maszerujemy

Newsletter

Zapisz sie na newsletter. Będziesz otrzymywać od nas aktualne wiadomości o naszych działaniach - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową.